Upoutávka
ptejte se, odpovídejte, bavte se, ...
Červenání > Žárlivý přítel

Žárlivý přítel

21:36
Alfa
(neregistrovaný)

Jsem s manželem 3 roky a po celou dobu na mě strašně žárlí. Ze začátku to bylo úplně nejhorší, pak se trochu uklidnil, no a teď se to zas vrací do starých kolejí. Žárlí na mé bývalé (přestože s žádným z nich nejsem v kontaktu), na mé kamarády, kolegy a vůbec snad na všechny muže na světě. Nikdy jsem ho nepodvedla, jeho žárlivost vychází z toho, že jsem mu kdysi vyprávěla o tom, že jsem v mládí podváděla jednoho svého kluka. Doteď to beru jako snad nejhorší věc, co jsem v životě udělala a moc toho stále lituji, ale on to běžně používá proti mně a chová se, jako bych snad podváděla jeho. Začínám přemýšlet i nad rozvodem, jsem fakt zoufalá, potřebuju, aby mi partner důvěřoval.

09:52
Lili
(neregistrovaný)

Buď ráda, že žárlí, má tě rád. To můj přítel na mě úplně kašle, co bych dala za to, kdyby projevil trochu zájem a dal najevo, že se bojí, že bych ho opustila.

18:06
Alfa
(neregistrovaný)

Já to tak teda neberu, pro mě je to projev nedůvěry, byla bych mnohem radši, kdyby mi lásku projevoval nějak jinak než žárlivými scénami.

21:35
Adriana
(neregistrovaný)

No, tak na to pozor. Pár takových chlápku ve svém okolí znám (manželé od kamarádek apod.) a většinou se to spíš stupňuje. Někteří vyžadují absolutní kontrolu, tzn. prohlížení mobilů, mailů, fb a pod. Přesný dohled nad tvým denní plánem a tak.

Radím ti, vážně si s ním o tom promluv, dokud je ještě čas to řešit. Myslím, že to vše pramení z jeho nízkého sebevědomí, proto bych zvažovala i návštěvu odborníka, tedy psychologa. Hlavně ho nenech posouvat hranice tvého soukromí, i když jste manželé, každý má nárok na svůj život, tedy pokud neděláte nic špatného, samozřejmě.

09:42
Erich
(neregistrovaný)

Možná je sám nevěrník, znáš to, podle sebe soudím tebe. Nevěrníci se paradoxně často projevují jako největší žárlivci.

18:15
Lina
(neregistrovaný)

Je to normální hysterická stíhačka, řekni mu, že pokud to nehodlá řešit, začneš uvažovat nad rozvodem. Měl by se ke svému problému nějak postavit.

09:56
Keira
(neregistrovaný)

Taky mě napadlo, jestli jeho návaly žárlivostí nepramení z vlastní nevěry

17:17
Nika
(neregistrovaný)

Je to prostě žárlivec, takových je. Buďto se s tím smíříš a budeš mu celej život dělat ústupky, nebo se s ním rozvedeš, nebo se to ještě pokusíte řešit a v tom bych doporučila psychologa. Neznamená to, že tvůj muž je blázen nebo magor, jen hold nedokáže ovládnout tento svůj strach, sám musí velice trpět.

20:10
Alfa
(neregistrovaný)

Psychologa jsem navrhovala, to ho spíš uráží, má pocit, že problém není v něm, ale ve mě. Já jsem moc vyzívavá a vlastně ani nevím, co všechno. On si vlastně myslí, že prakticky ani žádnej problém pořádně nemáme. Vždycky mi ztropí scénu, pak se omluví a bere to jako hotovou věc, jenomže já nechci celej život snášet jeho hysterický výlevy.

15:21
monca
(neregistrovaný)

Po další scéně bych přinesla rozvodový papíry a dala mu na výběr, buď rozvod nebo psycholog, pokud tě má rád, volba by neměla být tak těžká.

16:45
Sandra
(neregistrovaný)

A co takhle mu navrhnout, že tam půjdeš s ním? Respektive to nepodávat tak, že on by měl jít k psychologovi, ale že oba by jste si mohli zajít do manželské poradny. Ať vidí, že všechno nehážeš jen na něj, že připouštíš, že část viny visí i na tobě (ať už to je pravda nebo ne)

14:41
monca
(neregistrovaný)

Souhlasím se Sandrou, to je dobrý způsob, určitě lepší, než ho hnát samotnýho, zatímco ty se budeš někde bavit :-)

15:20
Alfa
(neregistrovaný)

Manželskou poradnu jsem navrhovala, bez úspěchu. Jestli chci, ať si jdu, on je v pohodě.

09:16
monca
(neregistrovaný)

Pak bych pohrozila tím rozvodem

13:10
Alfa
(neregistrovaný)

Díky za rady, pohrozit rozvodem mě napadlo, jen jsem nechtěla, aby to došlo až sem. Pokud nebude zbytí, tak to zkusím :/

23:13
Elisabeth
(neregistrovaný)
Alfa (neregistrovaný) | 20.09.2013 21:36

Jsem s manželem 3 roky a po celou dobu na mě strašně žárlí. Ze začátku to bylo úplně nejhorší, pak se trochu uklidnil, no a teď se to zas vrací do starých kolejí. Žárlí na mé bývalé (přestože s žádným z nich nejsem v kontaktu), na mé kamarády, kolegy a vůbec snad na všechny muže na světě. Nikdy jsem ho nepodvedla, jeho žárlivost vychází z toho, že jsem mu kdysi vyprávěla o tom, že jsem v mládí podváděla jednoho svého kluka. Doteď to beru jako snad nejhorší věc, co jsem v životě udělala a moc toho stále lituji, ale on to běžně používá proti mně a chová se, jako bych snad podváděla jeho. Začínám přemýšlet i nad rozvodem, jsem fakt zoufalá, potřebuju, aby mi partner důvěřoval.

Mám úplně ten stejný problém. Na štěstí nejsme manželé, ale i tak jsem už psychicky na dně. Kdo si tím neprošel, nikdy to nepochopi. Já nemůžu vůbec nic.Přijde mi zpráva, už je to špatně nedej bože aby mi někdo volal nebo kdybych někam chtěla jít.. To už jsem ku... a chci jít su... za jinými. Nikdy jsem nebyla nevěrná, ale on ve mně vidí jen to špatný. Když jdeme v nákupním centru je to peklo.podle něho pořád cumim po chlapech tahá mě za ruku jak vězně a kontroluje kam se dívám.. Nevím jak z toho ven.

© 2007-2019 Cervenani.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace

Veškeré příspěvky, témata, reakce jsou fiktivní a smyšlené, berte tudíž na vědomí, že neodráží realitu pouze fikci.