Červenání > Volná láska

Volná láska

16:56
Feministka
(neregistrovaný)

Co si myslíte o volné lásce, otevřeném vztahu? Už léta hledám sebevědomého partnera, který by se mnou sdílel takový otevřený vztah. Nejde mi jen o svobodu a občasný sex, spíš hledám dlouhodobého partnera, který by však toleroval svobodu, možnost se občas sejít i s někým jiným a možnost o tom ve vztahu mluvit, ne to tajit. To samé by samozřejmě mohl i on. Co myslíte? Je takový vztah reálný?

09:07
Joana
(neregistrovaný)

Nevím, nemyslím, že se ti podaří najít chlapa, kterýmu nejen že nevadí, že si to rozdáváš s někým jiným, ale ještě si o tom s tebou druhý den dychtivě poklábosí. To je trochu utopie.

13:27
Nina02
(neregistrovaný)

Jestli hledáš někoho, kdo ti bude vždy oporou a nebude od tebe vyžadovat věrnost, naopak ti bude tvé další partnery přát a rozebírat je s tebou, najdi si kamarádku tohle nemůžeš očekávat od partnera

18:12
Jakubis
(neregistrovaný)

No, už vidím chlapa, kterej je štěstím bez sebe, že si s tebou může pokecat o někom, kdo tě celej večer někde ojížděl. Ale kdoví, třeba takovýho troubu najdeš, good luck

12:12
Feministka
(neregistrovaný)

Podle mě takové vztahy mohou fungovat, já sama některé takové znám, je pravda, že jsou to spíš páry ve středním věku.. že by k tomu člověk dospěl, až když zmoudří?

18:42
Simka
(neregistrovaný)

Jo, vztahy, kde má každej nějakýho milence nebo milenku existují, ale nemyslím si, že to je proto, že jsou tak uvědomělí, spíš frustrovaní vlastním vztahem, ale neschopní se rozejít, ať už kvůli dětem nebo kvůli přílišné změně, na kterou už jsou prostě staří.

13:02
Sport
(neregistrovaný)

Různé manželské mnohoúhelníky existují, ale není to proto, že si to ze samé lásky dovolí, spíš dělají, že to nevidí a rozhodně si o tom pak spolu večer u skleničky vína nepovídají Jsi naivní

10:30
Feministka
(neregistrovaný)

Sport:

Ale proč ne? Proč se lidi musí vlastnit a zakazovat si další osobní život? Vždyť kamarádku taky nemusím mít jen jednu a neznamená to, že když mám druhou, tak tu první už nemám ráda. Jen je každá trochu jiná, s jednou jdu na kafe a na nákupy, druhá je zase spíš na mejdany, proč to takhle svobodně nemůže fungovat i ve vztahu?

13:40
Eleena
(neregistrovaný)

Já myslím, že problém je hlavně v tom, že málokdy je to tak vyrovnané, jak si představuješ. Vždy je ve vztahu jeden, kdo má prostě těch mimopartnerských zážitků míň a cítí se odsunut na vedlejší kolej

18:15
Jachym
(neregistrovaný)

Jde především o to, že aby se člověk ve vztahu cítil dobře, očekává od něj nějakou jistotu, stabilitu. Když vím, že moje přítelkyně aktivně vyhledává další partnery (i když jen za účelem sexu), nikdy nebudu úplně v pohodě, vždy se budu bát, že mě kvůli jednomu z nich opustí a kdo by chtěl žít v neustálé nejistotě?

09:20
Feministka
(neregistrovaný)

Jachym:

Přece ale, když si věříš a máš zdravé sebevědomí, tak tě jiný muž neohrozí.

13:45
Jachym
(neregistrovaný)

Feministka:

Tohle nemá se sebevědomím nic společného. Prostě nechci každý večer trnout, s kým si to asi zrovna rozdává. Jde taky o silně zakořeněný pud. Samci prostě o svoje samice bojují, oni chtějí být otcem dítěte, ne se starat o partnerku, která možná nosí cizí dítě. Tohle prostě nemůže fungovat, možná chvilku, ale určitě ne dlouhodobě, dřív, či později to jednomu z páru začne vadit.

08:11
Siria
(neregistrovaný)

Já jsem takové vztahy měla. Vždy to bylo s o hodně staršími muži, nevím, proč to jsou starší muži schopni tolerovat. Možná už nejsou tak majetničtí, protože majetku už mají dost nevím. Ale šlo to.

14:01
Jachym
(neregistrovaný)

Siria:

Bude to nejspíš proto, že starší muž už nehledá ženu, se kterou by založil rodinu (předpokládám, že o hodně starší muž už nějakou rodinu má), takže tě bere jen jako milenku, ne jako životního partnera a člena rodiny, proto mu je jedno, co děláš, když nejsi s ním, jsi pro něho jen hračka a je natolik vyspělý, že už mu nedělá problém se o svoji hračku dělit

19:21
Feministka
(neregistrovaný)

Díky za vaše názory, přiznám se, že jsem si myslela, že se to tu zvrhne v záplavu nadávek a přitom jsou to docela zajímavé úvahy a musím říct, že na tom, co tu píšete něco je. Stejně bych přece jen ráda našla někoho, kdo to bude brát stejně. Aspoň do té doby, než budeme mít děti a rodinu, pak už by to samozřejmě takhle brát nešlo, vím, že by to mohlo negativně ovlivnit děti.

09:29
Vlk_Duhový
(neregistrovaný)

Ježkovy oči, jak to, že jsou tady všichni tak jednoznačně proti - a hlavně si troufají mluvit za všechny muže?

Znám lidi, kteří takhle šťastně žijí a zdá se, že jich ve skutečnosti mezi námi není tak málo, jak to na první pohled vypadá. Já v tom ostatně jedu také :-). Má to svá rizika a specifika, ale to každý vztah. Třeba poprat se s žárlivostí - ale jde to a stojí to za to. Takový vztah může být hlubší, bohatší (a pevnější) než klasický.

(A ano - na sebedůvěře záleží. Protože když si člověk věří, tak se večer "neklepe, s kým ta jeho zas je", protože ví, že "ta jeho" dodrží, na čem se dohodli, a ráda se k němu vrátí, protože zkrátka chce - ne proto, že musí. Což je skvělý pocit.)

13:31
pete
(neregistrovaný)

Ahoj manželka mi po 9 letech řekla že by to klidně mohla jeden den dělat se mnou a druhý den s někým jiným. Ona o tom vždycky mluvila v takové obecné rovině nebo že by si to ráda zkusila se ženou což by mi tak asi nevadilo. Až mi jednoho dne přišlo několik sms. Myslel jsem že je to provokace bohužel to byla pravda. Mě se v tu chvili zhroutil svět máme 2 děti. Manželka mi tvrdí že nic nebylo a já ji věřím? Ale také mi řekla že by mohla žít ve vztahu s více muži. Moc ji miluji a bojim se co bude dál.

Další témata

© 2007-2017 Cervenani.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace