Upoutávka
ptejte se, odpovídejte, bavte se, ...
Červenání > Rozdílné vzdělání

Rozdílné vzdělání

06:17
vladka
(neregistrovaný)

ahoj, co si myslíte o vztahu, kdy je žena VŠ vzdělaná a muž má jen výuční list, myslíte, že takový vztah může fungovat?

12:32

já si myslím, že to může úplně v pohodě fungovat, pokud jsou oba rozumní a nepředhazují si svoje vzdělání třeba v hádce nebo tak. Často třeba můžou problémy způsobovat lidi z okolí, třeba rodiče, pro které přítel s nižším vzdělání nemusí být pro jejich dceru "dost dobrý" To pak člověk možná začne pochybovat, jestli náhodou nemají pravdu

18:07
mila
(neregistrovaný)

u nás to tak je, já jsem bc. a přítel je vyučen a stejně vydělává víc, takže to vůbec neřešíme

09:26

není to o vzdělání, pokud je ten chlap šikovnej, může i s vyučením udělat díru do světa :-) a v dnešní době je práce řemeslníků nezaplatitelná, naopak výšku může vystudovat každý blbec, ale pak třeba ani nenajde práci. Takže podle mě je to úplně jedno.

16:21
vera444
(neregistrovaný)

nejde o vzdělání, ale o to, aby ti dva byli přibližně stejně inteligentní, aby mohli mít společná témata a zájmy. Vzhledem k tomu, že si nemyslím, že nižší vzdělání nutně znamená nižší inteligenci, je to podle mě jedno

09:10

vera444:

přesně jsi to vystihla, s tím naprosto souhlasím

12:57
ila
(neregistrovaný)

já mám známého, který má jen základní školu (rok před maturitou se na školu vykašlal, protože hrál profesionálně fotbal a myslel, že maturitu v životě potřebovat nebude), našel si přítelkyni, která je Mgr. a jsou spolu už nějakých 10 let, takže to určitě překážka být nemusí

19:20

jde přece o to, jak si ti dva rozumí, ne jaké mají školy

10:47
cocky
(neregistrovaný)

no, já s tím mám špatnou zkušenost. Můj bývalý byl jen vyučený a já tehdy bc. a neklapalo to, styděla jsem se ho brát do společnosti spolužáků, protože zkrátka nebyl tak sečtělý a neměl takový rozhled, často se ptal na význam cizích slov (a to nebyla nijak záludná slova) a já se u toho propadala hanbou.. nakonec jsme si ani my dva neměli co říct, protože mi prostě nerozuměl. Ale asi to souvisí s tou inteligencí, jak už tu bylo zmíněno

19:32
vera444
(neregistrovaný)

cocky:

to je přesně to, o čem jsem mluvila. Nejde o vzdělání, jde o to, že ten člověk prostě svou inteligencí na víc než vyučení nedosáhl, je však spousta řemeslníků, kteří jsou vyučení a jsou to velmi inteligentní lidé, řemeslo je jen prostě baví víc než práce v kanceláři, proto se tak rozhodli

13:40
jarka
(neregistrovaný)

co si budem povídat, ono to vzdělání souvisí spíš s tím, že ten vzdělanější pak často vydělává víc a to je podle mě často ten kámen úrazu. Málokterý chlap dokáže mít vedle sebe úspěšnější ženu a málokterá žena dokáže mít vedle sebe méně úspěšného muže.

17:45
vera444
(neregistrovaný)

jarka:

ano, s tím souhlasím, ale stejně... pokud si ti lidi rozumí a sedí k sobě, tak i tohle překonají

09:16
vladka
(neregistrovaný)

díky za rady, já se právě rozhoduju, jestli zkusit vztah s klukem, který je jen vyučený (já VŠ). Je velmi milý a příjemný a je mi s ním fakt dobře, ale někteří lidi z mého okolí mě od toho odrazují

16:52
vera444
(neregistrovaný)

určitě do toho běž, když je ti s ním dobře

22:50

jdi do toho, maximálně zjistíš, že to nefunguje a ukončíš to

22:03
Martínek
(neregistrovaný)

Dle mého to fungovat nemůže, ale proč by ne... zkus to.

© 2007-2018 Cervenani.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace