Upoutávka
ptejte se, odpovídejte, bavte se, ...
Červenání > Rok po svatbě a všechno je jinak

Rok po svatbě a všechno je jinak

12:27
Sheena
(neregistrovaný)

Před rokem jsem se vdala za přítele, se kterým jsem byla rok a půl. Choval se ke mně vždy hezky, ale teď. Rok po svatbě je ke mně lhostejný, pořád se hádáme a dokážeme být na sebe fakt pěkně hnusní. Když se s ním o tom snažím mluvit, vždycky řekne, že jsem přecitlivěla a že podle něho je vše v pořádku. Taky že nemůžu čekat, že to bude pořád jak na začátku. Nemyslím, že má někoho jiného... jen nevím, co se s ním stalo. Máte někdo podobnou zkušenost a jak jste to řešili? Manželskou poradnou nebo prostě rezignací?

09:36
Iva
(neregistrovaný)

Nj, když ptáčka chytají, pěkně mu zpívají. Bohužel, mám ze svého okolí takových případů víc, že vztah po manželství ochladl

13:50
Sheena
(neregistrovaný)

Iva: a co s tím? Myslíš, že se to dá nějak řešit?

22:30
Iva
(neregistrovaný)

To nevím, možná bych zkusila manželskou poradnu, tím nikdy nic nezkazíš, ale musíte to chtít oba

13:00
Rob
(neregistrovaný)

Problém je, že vy ženský jste nespokojený pořád. Mám pocit, že to slyším všude, jak vám chybí porozumění a láska a já nevím co. Prostě se smiřte s tím, že chlapi jsou jiní a zkuste se realizovat taky někde jinde než jen přemýšlením o tom, jak už vás ten vás nemiluje

09:21
martina
(neregistrovaný)

v podstatě souhlasím s Robem, tedy z části. Možná nad tím fakt moc přemýšlíš a tím ho to trochu otravuje. Chlapi fakt nejsou stavění na to, aby vymýšleli pořád nějakou romantiku. Zkus si žít trochu svůj život a uvidíš, že mu přijdeš vzácnější a možná bude mít pocit, že tě musí zase získávat, tak se bude chovat zase líp

18:32
Sheena
(neregistrovaný)

Díky za rady.

Martina: možná máš pravdu, je fakt, že mě to dost trápí a nedokážu se moc věnovat ničemu jinýmu. Zkusím se zaměřit spíš na sebe a třeba začne žárlit. No a když to nepomůže, navrhnu poradnu, ale myslím, že s tím manžel asi moc souhlasit nebude :-(

10:41
Irena
(neregistrovaný)

Manželství je běh na dlouhou trať. Jednou máš pocit, že ty miluješ víc, pak se to zas otočí. Ale základ je, že musíš umět žít i bez něj, jinak se zblázníš z neustálýho přemýšlení a on se zblázní z tebe a nakonec budete oba nešťastní. Zkus trochu ubrat plyn

17:12
Pavel
(neregistrovaný)

to Sheena: Jsem ženatý už 13 let a musím tě uklidnit. První roky manželství jsou trochu šok. Ženy převážně očekávají nekončící romantiku a muži zas klid. Ale postupem času se většina manželství tak nějak uklidní a manželé své vrtochy vzájemně respektují a jak říká Irena, každý si žije tak trochu svým životem. Manželství není o nekončící lásce, spíše o porozumění a společnosti (i když někdy tiché a nudné, ale to k tomu patří

09:27
Sheena
(neregistrovaný)

To Pavel a Irena: Díky za vaše reakce, musím přiznat, že mě to docela uklidnilo. Možná jsem od manželství opravdu očekávala tu nikdy nekončící romantiku, ale asi máte pravdu, o tomhle to není :-)

18:22
Makka
(neregistrovaný)

Ahoj, podle mě pokud jsou takovéto problémy, tak by se měli řešit rázně a hned. Nejste spolu tak dlouhou dobu, abyste se museli takhle žrát. Někdy jsou za tím hodně skryté problémy, které ani jeden z manželů nevidí a poradna je pak jediná volba. Já mám přítele už šest let a zatím jsme stále naprosto v pohodě a ani jednou jsme se nehádali. Nevím proč dělat ústupky, když vím, že to jde i pohodovou cestou. Tobě by se fakt chtělo zůstávat v manželství, kde to neklape? Já teda ne...

13:05
Extravagand
(neregistrovaný)

To martina: Nesnáším, když se věci hází na jinou chlapskou mentalitu. To je totální úlet. Ano chlapi jsou jiní a lze to identifikovat docela rychle, ale dokáží být velcí romantici i udržovat vztah nad vodou, když to ženská vzdá. Děje se to možná častěji než si myslíte. Hauk.

PS. Robe ty taky plácáš nesmysly.

19:11
Makka
(neregistrovaný)

Nemyslím si, že by lidé museli být jako labutě, ale strašně nerada bych se dostala do stavu, kdy si řeknu, že láska ve vztahu není potřeba, ale hlavní je se tolerovat... Mám tu z toho takový pocit a vůbec se mi nelíbí.

15:45
Too-pak
(neregistrovaný)

V každém větším městě je dnes manželská poradna. Hodně z nich je dokonce zdarma, takže nevidím důvod proč to nevyzkoušet. Někdy stačí hodinka otevřenosti a napraví to roky nesvárů.

09:25
Makka
(neregistrovaný)

To Too-pak: Souhlasím. Manželské poradny nebo psychologové jsou dobrá volba. Stačí se podívat na USA. Bez nich by tam nevydrželo žádné manželství více než týden. Lidé se musí navzájem otevřít a tohle je cesta.

© 2007-2019 Cervenani.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace