Upoutávka
ptejte se, odpovídejte, bavte se, ...
Červenání > Přítelkyně nechce jíst

Přítelkyně nechce jíst

10:52
Ondra
(neregistrovaný)

Mám pocit, že má moje holka problém s jídlem. Ne, že by nejedla vůbec, spíš se v tom vždycky tak ponimrá, něco sní, ale snad nikdy nesnědla celou porci. Přitom hubnout určitě nemusí, je štíhlá dost. Když se jí zeptám, řekne, že jí to buď nechutná nebo že jí není dobře, že to dostala apod. Jak se projevuje anorexie a bulimie? A co s tím můžu dělat?

13:07
Lentilka
(neregistrovaný)

Na to si dej pozor, poruchy příjmu potravy mohou vážně ohrozit její zdraví. Zkus si s ní promluvit a doporučit jí návštěvu psychologa, ale to tak jednoduchý asi nebude.

19:10
Katush
(neregistrovaný)

Tak to teda nezávidím, mám kamarádku, která je anorektička a donutit ji aby s tím něco dělala je takřka nemožné. Sám to určitě nezvládneš, je zapotřebí pomoc psychologa. Pokud trpí anorexií, tak nikdy dobrovolně jíst nebude, sama si připadá tlustá a rozhodně se nepohrne do toho, aby přibrala ještě víc.

Zkus se spojit s nějakým psychologem a domluvit se, co dál a jak ji přimět začít svůj problém řešit.

09:05
Evelyn
(neregistrovaný)

Mám stejný problém :-( vím, že bych měla jíst, ale kdykoliv se najím, mám hrozný výčitky svědomí, vůbec nevím, co mám dělat. K psycholožce jít nechci, vím, že mě bude nutit jíst a to je to, čemu se nejvíc bráním, je to začarovaný kruh :-(

16:06
Chytrá
(neregistrovaný)

Evelyn, ano bude tě nutit jíst, ale taky se tě bude snažit vyléčit a až se jí to podaří, tak pro tebe jídlo nebude největší nepřítel. Tahle nemoc má původ v tvé hlavě, určitě návštěvu psychologa nezavrhuj, mohlo by to dopadnout dost tragicky.

12:01
Mona
(neregistrovaný)

Ondra:

Zkus ji nejdřív vzít jen k praktickému lékaři. Tomu se také může svěřit. Rozhodně bych to nepodceňovala. Možná i ty v tomhle můžeš trochu pomoct, řekni jí třeba, že by mohla trošku přibrat, že ti připadá moc hubená nebo tak. Nevím, tahle nemoc není sranda a může končit i smrtí, proto, pokud skutečně anorexií trpí, rozhodně by se to mělo řešit.

09:37
Mischka
(neregistrovaný)

Mám taky anorexii, trpím jí už od 13 (nyní je mi 24), myslím, že se tohoto onemocnění nikdy úplně nezbavím. Pořád myslím jen na jídlo a na to, že musím jíst, přestože k tomu mám odpor. Ale díky psycholožce mi došlo, co je skutečně důležité a že vlastně nejde až tak o jídlo a o to být hubená, anorexie je spíš choroba při které tak nějak nemáš ráda sama sebe a jsi na sebe moc tvrdá. Psycholog ti pomůže vypořádat se s problémem, který anorexii spustil.

12:06
Ondra
(neregistrovaný)

Mischka:

A myslíš, že moje přítelkyně taky trpí anorexií, když nikdy nesní celou porci a připadá mi, že se do jídla docela nutí?

20:31
Marus
(neregistrovaný)

Ondra:

a jak dlouho to trvá? Třeba nemá anorexii, jen ji něco trápí, tak nemá chuť k jídlu. Možná bys s ní mohl zkusit promluvit, ona ti o sobě řekne asi víc než my

09:02
Ondra
(neregistrovaný)

Marus:

Mluvit jsem s ní zkoušel, hned se rozčílí, že je to snad její věc a že ať se starám o sebe, že prostě nejí jak prase. Ani nevím, jak dlouho to trvá, jsme spolu půl roku a přijde mi, že takhle asi jedla už od začátku.

12:36
Mischka
(neregistrovaný)

Ondra:

Podrážděnost je typyckým příznakem, myslím, že tam nějaký náznak anorexie je, ale to ti samozřejmě potvrdí až lékař, nejlíp psycholog, je to totiž psychická choroba.

18:11
Evka
(neregistrovaný)

Ondra:

Tohle není sranda, zkus se obrátit na nějakého odborníka a nech si poradit, jak postupovat, protože jestli tvoje přítelkyně skutečně trpí anorexií, tak si to rozhodně jen tak nepřizná a k psychologovi ji určitě lehce nedostaneš. Proto bych na tom začala pracovat nejdřív sama.

12:51
Kubin
(neregistrovaný)

Moje holka je taky anorektička, po tom, co zkolabovala se konečně snaží léčit, ale je to těžký, vidím, jak se do jídla nutí a přitom se jí ze všeho zvedá žaludek. Ale to prý časem pomine a chuť k jídlu se zase aspoň trochu vrátí. Hlavně stůj při ní, každé ublížení ji může v anorexii ještě víc utvrdit.

18:42
Ondra
(neregistrovaný)

Díky za reakce, zkusím si o tom s přítelkyní ještě jednou promluvit a pak se obrátím na psychologa buď s ní nebo sám. Mám o ni fakt strach.

09:55
Evka
(neregistrovaný)

Ondro:

to je dobrej plán. Držím palce, ať to dopadne dobře.

23:20
Petra
(neregistrovaný)

Čerstvě vystudovaná psycholožka nastupuje na školu http://zivotopis.yin.cz/c/cerstve-vystudovana-psycholozka/

21:01
anonim
(neregistrovaný)

o co vam jde chou hubnout

© 2007-2019 Cervenani.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace

Veškeré příspěvky, témata, reakce jsou fiktivní a smyšlené, berte tudíž na vědomí, že neodráží realitu pouze fikci.