Upoutávka
ptejte se, odpovídejte, bavte se, ...
Červenání > Otec na mě kašle

Otec na mě kašle

16:46
Dita
(neregistrovaný)

Jsem nešťastná kvůli mému tátovi. Naši se rozvedli už před lety a taťka si našel novou přítelkyni. Nejdřív se mi zdála docela v pohodě, ale poslední dobou se dost změnila a táta taky. Vůbec na mě nemá čas a dokonce už k nim ani nejezdím na noc. Táta má s novou přítelkyní malé mimino, to je možná taky důvod, proč mě tam už tolik nechce. :-( Jsem z toho nešťastná, chybí mi. Jo jinak, je mi 14. Co mám dělat?

09:26
Ms Robinson
(neregistrovaný)

A zkoušela jsi si s tatínkem promluvit? Musíš si uvědomit, že malé dítě vyžaduje hodně času a pozornosti, možná ani neví, že po návštěvách tolik toužíš, třeba si myslí, že už jsi raději s kamarádkami než s tátou. Zkus mu říct jak to bereš a uvidíš, že se všechno zlepší. Můžeš mu navrhnout i pomoc s hlídáním miminka, to by vás mohlo ještě víc sblížit a přece jenom je to také tvůj sourozenec.

13:21
naty
(neregistrovaný)

Vím, jak se cítíš, prožívám něco podobného. Táta na mě a bráchu po tom, co si našel novou slečnu, už taky nemá tolik času. Zkoušela jsem s ním o tom mluvit, ale říkal, že je teď prostě zaneprázdněný, má hodně práce a my to musíme pochopit. Nevím, jak tuto situaci řešit, ale přeju ti a i sobě, aby se vše opět vrátilo do starých kolejí

17:57
Mr Robinson
(neregistrovaný)

Ono je vždy těžké věnovat dostatek času oběma rodinám. Zkuste svým tatínkům nabídnout pomoc, možná je to způsob, jak spolu trávit čas i v případě jejich zaneprázdněnosti.

15:46
Dita
(neregistrovaný)

Ms Robinson:

díky za radu, ale já mám spíš pocit, že už u nich doma nejsem tak vítaná. myslím, že i jeho přítelkyně na mě není moc zvědavá, teď má vlastní dceru, tak už tam jsem spíš na obtíž a pochybuju, že by mou snahu o pomoc uvítala.

19:31
Miky
(neregistrovaný)

JJ, tohle znám, na nás se můj táta taky vybodl po tom, co se naši rozvedli a on si udělal novou rodinu. Sice se čas od času vídáme, ale nestojí to za nic, už to nikdy nebude jak dřív

13:26
Dita
(neregistrovaný)

to Miky:

To mě mrzí. Moc si mě teda nepotěšil, ale stejně s tím taky počítám, že už to prostě nikdy nebude jak dřív

20:51
Dita
(neregistrovaný)

Tak jsem si s tátou zkusila promluvit. Myslím, že to je marný, spíš se naštval, dokonce si myslel, že to je z mamčiny hlavy a myslím, že jsem to tím ještě víc pokazila. Říkal sice, že u nich doma jsem vždy vítaná a můžu přijít kdykoliv ale nevypadal, že bych mu chyběla

12:57
Alenka
(neregistrovaný)

Dita:

A ty máš ještě nějaké jiné sourozence kromě malé sestřičky, kterou má tvůj táta s jeho přítelkyní?

19:56
Naty
(neregistrovaný)

Dita:

U nás tyhle rozhovory končívají podobně. Asi nemá cenu se tím moc zabývat a prostě to brát tak, že tátové mají novou rodinu a ta stará bude prostě vždycky tak trochu bokem

14:36
Dita
(neregistrovaný)

Alenka:

Nemám, bývala jsem vždy jedináček, což se teď změnilo, ale moc výhod mi to teda vážně nepřineslo

20:10
Lena
(neregistrovaný)

Dita:

O no je to možná o to ještě horší, že jsi byla zvyklá být jedináček. Měla jsi veškerou pozornost pro sebe a teď se o ni najednou musíš dělit nejen s tátovou novou přítelkyní, ale i s malou sestrou.

Uvidíš, že časem se to trochu uklidní a až sestřička povyroste, možná si budete rozumět a budeš nakonec ráda, že ji máš.

09:46
Alenka
(neregistrovaný)

Dita:

Tak zkus věnovat svou pozornost spíš malé sestřičce než tátovi, on to určitě ocení, ty budeš mít se sestrou hezký vztah a nakonec můžete trávit čas společně s taťkou i se sestrou.

17:42
Dita
(neregistrovaný)

Všem Vám děkuju za rady, nikdy mě vlastně nenapadlo vnímat tátovo další dítě jako sestru, ani nevím proč. Každopádně jsem dala na vaše rady a zítra jdu na chvilku pohlídat malou, tak uvidíme, jestli to k něčemu bude

21:57
Alenka
(neregistrovaný)

Dita:

Uvidíš, že bude :-) držím palce, ať se vše vyvíjí dobře

© 2007-2019 Cervenani.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace

Veškeré příspěvky, témata, reakce jsou fiktivní a smyšlené, berte tudíž na vědomí, že neodráží realitu pouze fikci.