Upoutávka
ptejte se, odpovídejte, bavte se, ...
Červenání > Nechci děti, asi budu sám

Nechci děti, asi budu sám

00:23
Kluk se sny
(neregistrovaný)

Poslední dobou si uvědomuji, že smysl života nevidím v vychovávání dětí - v klasické rodině. Ani ale nechci život zasvětit primárně svým zábavám. Chci žít život prospěšný společnosti, až dostuduji, tak chci skončit nejspíš někde ve výzkumu a to už klasické vědě nebo v práci pro soukromý sektor. Finanční prostředky a volný čas chci věnovat pomoci lidem kolem sebe. A né primárně nějaké neziskovky a tak (ale i ty), ale chci se věnovat lidem, kteří budou řešit nějaké problémy (dělám i teď), pomáhat lidem co budou sami a budou se něčím trápit a tak.

Sice by jsem partnerku, někoho k sobě, chtěl, ale většina holek chce nebo bude chtít děti. A to je ten problém. Takhle si nebudu nejspíš moct najít partnerku, protože nevím, zda narazím na nějakou, která by vyznávala podobné životní hodnoty jako já a zároveň by nechtěla děti.

Jinak o mě mají holky zájem. Hezké a některé i vyloženě krásné. Některé z nich jsou hodně inteligentní apod. Nejsem nějaký zoufalec. Bez urážky :-)

A nemyslím si i, že jsem uzpůsobený k tomu být dobrý otec a vzor děti, obecně někdo, kdo by měl děti vychovávat, takže jako člověk tomuhle nezpůsobilý vidím, že asi budu sám. A nevím, co by mi na to řekla rodina, protože se očekává, že budu mít děti.

Třeba jednou na takovou holku narazím, ale moc tomu nevěřím. Takže se pomalu smiruji s tím, že budu sám.

Potřeboval jsem se vypovídat, protože tohle je pro mě natolik osobní věc, takže jsem se o tom s nikým přímo nebavil. Ale budu určitě rád za jakýkoliv názor, reakci, cokoliv :-)

09:22
Jan
(neregistrovaný)

Popravdě, na děti není připraven nikdo.

Samozřejme je fér to předem partnerce říci, že děti nikdy, ale to pak samozřejmě (nejspíše) nemůže vydržet. Třeba k tomu časem dospeješ a chtít budeš.

© 2007-2018 Cervenani.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace