Červenání > Muž-živitel?

Muž-živitel?

17:57
Erin
(neregistrovaný)

Jak vnímáte v dnešní době roli muže jako živitele? Jak je to u vás? Dává vám přítel každý měsíc peníze, nebo si jede každý ze své peněženky? A co, když jste na mateřské? Mám v téhle oblasti s přítelem věčně nějaké konflitky,tak by mě zajímalo, jak je to jinde. Díky za vaše reakce

13:45
Lina
(neregistrovaný)

Já ji teda vnímám velmi pozitivně

17:06
Beata
(neregistrovaný)

U nás to máme tak, že co vydělám já je pro mě a na jídlo a co vydělá přítel, tak z toho se platí poplatky na byt a ostatní výdaje, někdy taky jídlo. Nechtěla bych, aby to bylo tak, že nemám vlastní příjem a o vše si musím říkat příteli

12:21
Mína
(neregistrovaný)

U nás je to vpodstatě taky tak, jak píše Beata. No a když jsem byla na mateřské, tak mi muž příspíval i na oblečení a potřeby pro mě, vpodstatě mě živil. A myslím, že by to tak nějak mělo být. Muž je ten co nosí peníze, žena ta co dělá zázemí, v tomhle jsem konzervativní

17:12
Sandra
(neregistrovaný)

Tak to my máme každý svoje peníze, poplatky na bydlení platíme na půl, jídlo jak kdy, někdy on, někdy já, ale vzhledem k tomu, že já nakupuji častěji, tak spíš já.že by mi to takhle vyloženě vyhovovalo se říct nedá, ale doufám, že se to zlepší až spolu jednou budeme mít děti

09:57
carol

Taky přispěju do diskuze. U nás jsou všechny peníze společné, každý posíláme část výplaty na společný účet a z toho se čerpá na bydlení, jídlo apod. Co ušetříme, investujeme do vybavení domácnosti, na dovolené a tak. Jinak si každý necháme část výplaty na svých účtech a s těmi si každý děláme co chcem, kupujem oblečení, dárečky apod. Oboum nám to tak naprosto vyhovuje, nemusíme se dohadovat, kdo co zaplatí, nebo jestli si můžu koupit nový kabát nebo on nový mobil :-)

12:15
Erin
(neregistrovaný)

Carol: tenhle model se mi moc líbí, navrhovala jsem to příteli, ale vzhledem k tomu, že vydělává víc, jsem chtěla, aby víc přispíval (kdyby to mělo být úplně na půl, tak mi z výplaty nic nezbyde:-() No a zase jsme narazili na problém. On by prostě nejradši všechno úplně fifty fifty, aby do mě nemusel investovat ani korunu, nevím, co s tím

17:01
carol

To erin:

To mi od něho příjde dost sobecký, místo aby ocenil tvou snahu, že budeš taky přispívat a do toho se starat o domácnost, tak by chtěl všechno pěkně na půl. Domácí práce máte taky přesně na půl?

21:42
Mína
(neregistrovaný)

Carol:

Tak to pochybuju, tyhle typy já znám. Domácí práce jsou ryze ženská záležitost, ale peníze? Jsme přece emancipované, tak o co jde??

09:02
Lída
(neregistrovaný)

Erin:

já bych s takovým člověkem být nemohla. Co když ti prostě peníze dojdou nebo nedej bůh přijdeš o práci, to tě nechá umřít hlady nebo vyhodí před barák?? Vypadá to, že mu na tobě moc nezáleží :-(

19:00
Erin
(neregistrovaný)

Lída:

taky z toho mám poslední dobou takovej pocit :-( Jinak domácí práce jsou čistě jen na mě, občas tedy s něčím pomůže, když ho poprosím, to zas ne že ne, ale vesměs všechno oddřu já, rozhodně to není fifty fifty

09:17
carol

Tak mu to řekni!!

17:52
Erin
(neregistrovaný)

Carol:

To jsem se samozřejmě snažila, ale podle něj je to normální, když on chodí z práce mnohem později než já (to je pravda, je dost vytížený, ale taky se to pak odrazí na jeho výplatě)

10:56
carol

Nj, to by bylo normální, kdyby ty si z té jeho výplaty taky něco měla, kdyby to vydělával pro vás oba, pak je jasné, že ho budeš podporovat a starat se mu o to, aby doma bylo příjemně, ale takhle?? Když máte mít rovný podíl na poplatcích, měli byste mít rovný podíl i na domácích povinnostech. Co tobě je po tom, že on vydělává svoje peníze??

19:12
Erin
(neregistrovaný)

Tohle jsem mu samozřejmě všechno už několikrát řekla, vždy to končí hádkou. Mám si prý taky najít práci,kde vydělám tolik, co on.. to bych samozřejmě ráda, ale všichni víme, že to není tak jednoduchý, hlavně pro ženskou, která má ideální věk na dítě, už vidím, jak se o mě zaměstnavatelé perou :-(

Další témata

© 2007-2017 Cervenani.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace