Upoutávka
ptejte se, odpovídejte, bavte se, ...
Červenání > Mám jít na střední?

Mám jít na střední?

12:11
Majkí
(neregistrovaný)

Ahoj, brzo budu končit na základce. Rodiče mě nutí si dát přihlášku ně nějaou střední. Obchodka atd. Já ale fakt nevím proč.? K čemu mmi je střední? Připadá mi to úplně k prdu, i takhle mě škola nebaví. Je tu někdo kdo se na to vykašlal a šel hned makat?

18:41

Bylo jich tu několik, ale bohužel většina umřela hlady. Proboha je ti tak maximálně 15 a chceš jít makat? Proč proboha.

1) nikdo o tebe nemá zájem - jsi malý smrad (bez urážky)

2) škola je skvělá, tak tam proboha zůstaň jak dlouho to jen jde

3) jdi za mámou a řekni jí ať ti dá pěkně po tlamě, protože jsi totálně blbej :-D

10:20
Majkí
(neregistrovaný)

Ptám se úplně vážně. K čemu mi to jako je? Pokud budu chtít podnikat, tak přeci nemusím mít střední?

18:22

TO Majkí: Dobře pane podnikatel. V čem chcete podnikat? Budete prodávat hračky nebo na ulici dělat citrusovou limonádu :-D Tady určitě někdo selhal ve výchově.

09:02
Majkí
(neregistrovaný)

Můžu podnikat v čem budu chtít. Není potřeba tomu rozumět. Najmu si na to lidi a ti to udělají za mě. Prostě jim tam dát vyšší cenu a půjde to. Peníze si na to taky můžu půjčit a půjde to. Je mi jedno jaký to bude obor. Vím že se na tom dají děalt velké peníze a střední k tom určitě nepotřebuju. Znám a slyšel jsem o hodně lidech co podnikali a vzdělání jim bylo k ničemu.

16:10

Ok. Budeme si chvilku hrát. Začneš nějakým zázrakem podnikat, ale co když zkrachuješ? Možná už jsi o tom slyšel. Způsobů jak se to stane je opravdu dost. Pak budeš jen hloupý kluk bez vzdělání, který má dluhy..

21:10
Majkí
(neregistrovaný)

Vůbec tu nejde o to co chci dělat. Chci slyšet, zda někomu v dnešní době byla střední škola k užitku. Všichni mi říkají, že střední je dnes nic a tak musím na vysokou. Ale mě škola nebaví, je strašná, tak proč se mám ještě deset let učit. TO je šílené.

18:20

To Majkí: No já jsem třeba studovala střední a teď dělám vejšku a myslím, že to je to nejlepší rozhodnutí, které jsem mohla udělat :-) A takových lidí jsem viděla stovky, tisíce a miliony. Základně tě naučí psát a počítat. To asi umíš, byť jsi ještě žádný příklad nepředvedl... na střední se těš. Je jiná než základka, budou tam jiné lidé, nikdo ti nebude strkat hlavu do záchodu...

17:55
Majkí
(neregistrovaný)

Nikdo mi hlavu do záchodu nestrkal. Prostě nemám rád školu. Táta je truhlář a školu k ničemu nepotřeboval vše se naučil sám a máma ta je celý den doma...

10:41

Prosím zastavte toho kluka někdo Válím se smíchy po podlaze a bojím se, že to tělo už nezvládne.

16:15

Já se mu rozhodně nesměju. Vlastně říká, to co si myslí hodně z nás. Že škola k ničemu není. Podle mě to je o lidech na té škole a někdy člověk může mít fakt smůlu, ale když to dodělá, tak mu to už nikdy nevezme...

21:17
Majkí
(neregistrovaný)

Znám hodně lídí, kteří říkají, že škola jim k ničemu nebyla nebo jí nesnáší. Učitelé jsou hrozní a hloupí, spolužáci ještě horší...

10:00
Robox
(neregistrovaný)

Já nevím. Pokud nevidíš, že střední je dnes minimum, tak jsi slepý a nic ti nepomůže.

15:05

Je stredni skola k necemu?
Ano i ne.

V nekterych se daji ziskat uzitecne znalosti a dovednosti, ale obvykle je to malo efektivni. Ovsem to vetsine lidi nevadi, protoze jsou sami take malo efektivni.

Pokud je někdo schopný podnikatel, nesedi na cervenani.cz a nepta se, jestli ma jit na stredni. Dela na svem podnikani. Jsou zname pripady 13-ti letych, podnikajicich na zivnostnak rodicu, kteri vydelavaji sumy vysoko nad prumernym prijmem ceske rodiny. Nepotrebuji klasicke skoly, presto si obcas nejakou maturitu nebo titul udelaji - nemyslim tim podvod nebo korupci, ale najdou efektivni variantu.

Pokud nekdo neni schopny podnikatel, tak se muze napr. zapsat na nejakou stredni, nejak ji prolezat a pritom se snazit, aby se z nej schopny podnikatel stal. Pokud po tom tedy touzi. Zacit muze treba od toho, ze pochopi, jak podnikani funguje. Kdyby stacilo pujcit si penize a najmout lidi a bylo to tak jednoduche, proc by vetsina populace pracovala v nevyhodnem zamestnaneckem pomeru?

Nebo muze jit na pracak...

Nebo nemusi chodit na pracak a muze pockat, az prijde upominka od pojistovny k zaplaceni zdravotniho pojisteni...

Nebo muze jet na Aljasku kuchat ryby ci na Novy Zeland sbirat jablka (v tom pripade bych doporucil odhlasit se od zdravotniho pojisteni v CZ)...

© 2007-2021 Cervenani.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace

Veškeré příspěvky, témata, reakce mohou být smyšlené, berte tudíž na vědomí, že nemusí odrážet realitu pouze fikci.