Upoutávka
ptejte se, odpovídejte, bavte se, ...
Červenání > Mám jít na střední?

Mám jít na střední?

12:11
Majkí
(neregistrovaný)

Ahoj, brzo budu končit na základce. Rodiče mě nutí si dát přihlášku ně nějaou střední. Obchodka atd. Já ale fakt nevím proč.? K čemu mmi je střední? Připadá mi to úplně k prdu, i takhle mě škola nebaví. Je tu někdo kdo se na to vykašlal a šel hned makat?

18:41

Bylo jich tu několik, ale bohužel většina umřela hlady. Proboha je ti tak maximálně 15 a chceš jít makat? Proč proboha.

1) nikdo o tebe nemá zájem - jsi malý smrad (bez urážky)

2) škola je skvělá, tak tam proboha zůstaň jak dlouho to jen jde

3) jdi za mámou a řekni jí ať ti dá pěkně po tlamě, protože jsi totálně blbej :-D

10:20
Majkí
(neregistrovaný)

Ptám se úplně vážně. K čemu mi to jako je? Pokud budu chtít podnikat, tak přeci nemusím mít střední?

18:22

TO Majkí: Dobře pane podnikatel. V čem chcete podnikat? Budete prodávat hračky nebo na ulici dělat citrusovou limonádu :-D Tady určitě někdo selhal ve výchově.

09:02
Majkí
(neregistrovaný)

Můžu podnikat v čem budu chtít. Není potřeba tomu rozumět. Najmu si na to lidi a ti to udělají za mě. Prostě jim tam dát vyšší cenu a půjde to. Peníze si na to taky můžu půjčit a půjde to. Je mi jedno jaký to bude obor. Vím že se na tom dají děalt velké peníze a střední k tom určitě nepotřebuju. Znám a slyšel jsem o hodně lidech co podnikali a vzdělání jim bylo k ničemu.

16:10

Ok. Budeme si chvilku hrát. Začneš nějakým zázrakem podnikat, ale co když zkrachuješ? Možná už jsi o tom slyšel. Způsobů jak se to stane je opravdu dost. Pak budeš jen hloupý kluk bez vzdělání, který má dluhy..

21:10
Majkí
(neregistrovaný)

Vůbec tu nejde o to co chci dělat. Chci slyšet, zda někomu v dnešní době byla střední škola k užitku. Všichni mi říkají, že střední je dnes nic a tak musím na vysokou. Ale mě škola nebaví, je strašná, tak proč se mám ještě deset let učit. TO je šílené.

18:20

To Majkí: No já jsem třeba studovala střední a teď dělám vejšku a myslím, že to je to nejlepší rozhodnutí, které jsem mohla udělat :-) A takových lidí jsem viděla stovky, tisíce a miliony. Základně tě naučí psát a počítat. To asi umíš, byť jsi ještě žádný příklad nepředvedl... na střední se těš. Je jiná než základka, budou tam jiné lidé, nikdo ti nebude strkat hlavu do záchodu...

17:55
Majkí
(neregistrovaný)

Nikdo mi hlavu do záchodu nestrkal. Prostě nemám rád školu. Táta je truhlář a školu k ničemu nepotřeboval vše se naučil sám a máma ta je celý den doma...

10:41

Prosím zastavte toho kluka někdo Válím se smíchy po podlaze a bojím se, že to tělo už nezvládne.

16:15

Já se mu rozhodně nesměju. Vlastně říká, to co si myslí hodně z nás. Že škola k ničemu není. Podle mě to je o lidech na té škole a někdy člověk může mít fakt smůlu, ale když to dodělá, tak mu to už nikdy nevezme...

21:17
Majkí
(neregistrovaný)

Znám hodně lídí, kteří říkají, že škola jim k ničemu nebyla nebo jí nesnáší. Učitelé jsou hrozní a hloupí, spolužáci ještě horší...

10:00
Robox
(neregistrovaný)

Já nevím. Pokud nevidíš, že střední je dnes minimum, tak jsi slepý a nic ti nepomůže.

15:05

Je stredni skola k necemu?
Ano i ne.

V nekterych se daji ziskat uzitecne znalosti a dovednosti, ale obvykle je to malo efektivni. Ovsem to vetsine lidi nevadi, protoze jsou sami take malo efektivni.

Pokud je někdo schopný podnikatel, nesedi na cervenani.cz a nepta se, jestli ma jit na stredni. Dela na svem podnikani. Jsou zname pripady 13-ti letych, podnikajicich na zivnostnak rodicu, kteri vydelavaji sumy vysoko nad prumernym prijmem ceske rodiny. Nepotrebuji klasicke skoly, presto si obcas nejakou maturitu nebo titul udelaji - nemyslim tim podvod nebo korupci, ale najdou efektivni variantu.

Pokud nekdo neni schopny podnikatel, tak se muze napr. zapsat na nejakou stredni, nejak ji prolezat a pritom se snazit, aby se z nej schopny podnikatel stal. Pokud po tom tedy touzi. Zacit muze treba od toho, ze pochopi, jak podnikani funguje. Kdyby stacilo pujcit si penize a najmout lidi a bylo to tak jednoduche, proc by vetsina populace pracovala v nevyhodnem zamestnaneckem pomeru?

Nebo muze jit na pracak...

Nebo nemusi chodit na pracak a muze pockat, az prijde upominka od pojistovny k zaplaceni zdravotniho pojisteni...

Nebo muze jet na Aljasku kuchat ryby ci na Novy Zeland sbirat jablka (v tom pripade bych doporucil odhlasit se od zdravotniho pojisteni v CZ)...

© 2007-2019 Cervenani.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace