Upoutávka
ptejte se, odpovídejte, bavte se, ...
Červenání > Kdy mít první dítě?

Kdy mít první dítě?

10:27
Keria
(neregistrovaný)

Ahoj všichni, ne že bych vyloženě chtěla dítě, jen mě zajímá, jaký na to máte názor. Mně je 26 a hodně holek z mého okolí čeká dítě, u mě je to jak na houpačce, někdy si říkám, že už by to šlo, pak mi to zas přijde úplně nepředstavitelný Jak jste to měli vy nebo jak to plánujete?

16:25

To je strašně individuální, nikdo ti neřekne, kdy je ten nejlepší věk. Jedni tvrdí, že později, až si trochu užijí, druzí, že radši brzo, ať to mají rychle za sebou a užívat a cestovat můžou ve 35, kdy už jsou zabezpečení, mají rozjetou kariéru a nemusí se starat o děti, protože mají ještě mladé babičky a dědečky

10:47
Ariadna
(neregistrovaný)

JJ, to mi vždycky říkala babička, že jsme hloupí, když s dítětem pořád otálíme. A říkala přesně ty důvody, který zmiňuje mischka, něco na tom asi bude

12:56
Arabela
(neregistrovaný)

Já jsem porodila ve 25 a myslím, že je to akorát, diskoték a pařeb s kámošema jsem si od 17 užila ažaž a až mi bude 35 a budem chtít cestovat, tak malé už bude 10 a buď může jezdit s náma, nebo pohlídají babičky, kterým oboum bude kolem šedesáti, takže to budou ještě čiperky

18:11
Linka
(neregistrovaný)

no, těch 25 mi přijde asi fakt optimální. Nejsi už tak mladá a blbá jak ve 20, na druhou stranu máš ještě pořád dost sil a mladýho ducha :-) Já sama jsem teda porodila hodné brzo - 19, ale i tak jsem to zvládla a teď je dceři 9 a já mám tohle dilema za sebou a jen se směju, když to řeší bezdětný kámošky - jako jestli radši kariéru a svobodný život nebo dítě. Já dítě mám a od 23 spokojeně buduju kariéru :-)

09:26
Ariadna
(neregistrovaný)

To musíš na sobě poznat sama, že už se cítíš připravená. Hlavně nesmíš mít pocit, že kvůli tomu o něco přicházíš, neboj to poznáš, že už chceš dítě :-)) a ve finále je jedno, kdy ho máš, vždycky se dá všechno nějak skloubit :-)

12:37
Keria
(neregistrovaný)

Je mi jasný, že to poznám. No a vy, co jste dítě plánovaly, přišlo to nečekaně nebo to bylo tak, že jste nejdřív na dítě myslely častěji, pak jste začínaly přemýšlet, jaký to bude a nakonec vás to pohltilo a věděly jste, že prostě dítě strašně moc chcete a nejlíp hned! ?

19:15
Lentilka
(neregistrovaný)

Já znám i maminky, co porodily dítě po 40 ce a jsou naprosto spokojené a šťastné, v životě už si všeho užily do syta a teď si můžou užívat svého dítěte, takže je to fakt různý.

09:51
Lubka
(neregistrovaný)

Keria:

No, já měla dítě plánovaný a myslím, že to tak nějak skutečně bylo, jak píšeš:

Nejdřív jsem si začala víc všímat dětí a maminek kolem sebe, pak mě občas napadlo, že by bylo fajn, kdyby nám tu už cupkalo nějaký mrně po obýváku a nakonec už jsem naprosto cítila, že je nejlepší čas mít dítě

18:47
Keria
(neregistrovaný)

Lubka:

Díky za info, tak to už to na mě asi pomalu leze já vždycky byla ten typ, co tvrdí, že nikdy nechce děti, pak že jednou jo, ale za hooodně dlouho, no a najednou si všímám, že si mnohem víc prohlížím děti svých spolužaček a kamarádek, a dokonce už mě občas napadlo, jaké by to bylo

14:11
Martuska
(neregistrovaný)

Já ani nevím, jak to na mě přišlo. Děti jsem si přála snad od dob, kdy jsem byla sama dítě byla jsem ten tip, co všem sousedkám hlídá miminka, a nejvíc jsem se těšila, až budu mít vlastní, proto asi není divu, že jsem první dítě měla v 19 a druhé ve 22. A vůbec nemám pocit, že jsem o něco přišla, naopak, mám pocit, že prožívám mnohem víc, než moje vrstevnice na mejdanech

12:10
Vanda
(neregistrovaný)

Jj, je to prostě o tom, jak je kdo vyzrálý. Někdo je připravený už v 19, jiný není ještě ani ve 30, někdo není nikdy. Tak to hold je.. a myslím, že člověk by měl hlavně poslouchat svoje vnitřní pcity

20:15
Sam
(neregistrovaný)

Vanda:

..a i když připravený není, tak se hodně rychle připraví, já jsem dítě neplánovala, byl to pro mě šok a strašně jsem se toho bála a taky jsem to zvládla

09:06
Keria
(neregistrovaný)

Tak díky za vaše zkušenosti a názory, přemýšlím nad tím čím dál víc, dokonce si pohrávám s myšlenkou, že bych si o tom promluvila s přítelem, jaký na to má názor on

17:20
Martuska
(neregistrovaný)

Keria:

Tak to jsem zvědavá, jestli tu budeme za měsíc číst "jak dlouho budou trvat ranní nevolnosti?"

Hlavně, ať je všechno tak, jak si přeješ

20:53
Kuky
(neregistrovaný)
Keria (neregistrovaný) | 19.11.2013 10:27

Ahoj všichni, ne že bych vyloženě chtěla dítě, jen mě zajímá, jaký na to máte názor. Mně je 26 a hodně holek z mého okolí čeká dítě, u mě je to jak na houpačce, někdy si říkám, že už by to šlo, pak mi to zas přijde úplně nepředstavitelný Jak jste to měli vy nebo jak to plánujete?

Dle dnešních měřítek máš čas, ale pravdou je, že už by to mělo být co nejdříve. Ideální věk je biologicky 17 - 18. Pak je těhotenství nejsnazší a dítě je zdravé.

© 2007-2018 Cervenani.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace