Upoutávka
ptejte se, odpovídejte, bavte se, ...
Červenání > Jak se osamostatnit od rodičů?
|<<1>>|

Jak se osamostatnit od rodičů?

18:32
Jindra
(neregistrovaný)

Ahoj, řeším teď takovej problém, vím, že si tím prošel každý a možná se vám to bude zdát zbytečný řešit, ale přesto. Chtěl bych se odstěhovat od rodičů, jsou fajn, ale chci prostě začít žít vlastní život. Otec to bere v pohodě, ale mamku to docela vzalo. Mám pocit, že to bere jako projev nějaké neůcty nebo co. Nevím, jak to udělat, abych jí neublížil.

21:35
Lena
(neregistrovaný)

Ahoj, řeším podobnou situaci. Taky se chci odstěhovat, ale našim to přijde jako hloupost, abych šla bydlet sama. Myslím, že by to chápali jinak, kdybych měla přítele a šla bydlet s ním, takhle jim to taky přijde, že chci jít pryč kvůli nim. Přitom o ně zas až tak nejde, jasně že se občas chytnem, když se mě máma v sobotu ráno vyptává, v kolik jsem přišla s mejdanu a že jsem měla přijít dřív apod. Ale jde mi především o to, postavit se na vlastní nohy. Na druhou stranu mám z toho i strach, nikdy jsem úplně sama nebydlela, tak nevím, jestli se mi nebude stýskat po domově

09:07
Maria
(neregistrovaný)

Tohle řeší v životě každý. Jednodušší to samozřejmě je, když se stěhujete do společného bytu s partnerem, ale i když chcete bydlet sami, rodiče by to měli pochopit a taky pochopí. Ze začátku to bude trochu smutné, ale až uvidí, že jste i nadále v kontaktu (telefon, návštěvy, kafíčka, nákupy), tak zjistí, že se vlastně nic hroznýho nestalo. Znám dokonce spoustu případů, kdy byl mezi rodiči a dětmi komplikovaný vztah a po odstěhování spolu vychází skvěle, zajdou si na pivko a fungují jako přátelé, takže se toho nebojte, rodiče si časem zvyknou

14:46
Mona666
(neregistrovaný)

Lena:

Když se bojíš odloučení, zkus si najít byt v blízkosti vašich, abys mohla kdykoliv skočit na návštěvu k nim nebo oni k tobě. Bude to pak něco mezi tvým pokojem, kdy máš rodiče stále na dosah a vlastním bydlením bez rodičů :-) Můj bratr tak své první bydlení řešil. Odstěhoval se vpodstatě do vedlejšího paneláku a myslím, že to tím oběma stranám hodně ulehčil

10:46
Lena
(neregistrovaný)

Nj, ale když naši bydlí v RD na vesnici, takže pokud se budu stěhovat, tak do bytu do nejbližšího města, které je stejně 12 km od nás, tak nevím

15:32
Tereza
(neregistrovaný)

Mona666:

jj,tohle je dobré řešení prvního samostatného bydlení, já to před lety udělala podobně a bylo to super, člověk je nezávislý, ale není úplně sám, protože rodiče má za rohem, podle mě dobrý kompromis. Odstěhovala jsem se dál, až když jsem začala bydlet s přítelem a ani teď nejsme od našich moc daleko, asi 5km, takže vpohodě.

12:12
Pavel
(neregistrovaný)

Lena:

Hele, každej jednou od rodičů musí odejít, nemůžeš tam s nimi žít věčně. Uvidíš, že po pár týdnech budeš ráda, že máš soukromí. Pořiď si auto a můžeš za nimi jezdit i tak, klidně každý den, 12 km není přece žádná vzdálenost :-)

15:56
Ada
(neregistrovaný)

Maria:

Tak to bylo přesně u nás. Když jsem bydlela doma, tak jsem se s našima pořád jen hádala (ohledně úklidu, peněz, pozdních příchodů apod. klasika, nic zásadního). Po tom, co jsem se odstěhovala s nimi vycházím skvěle, jezdím za nimi tak jednou za 3 dny na návštěvu na pokec, s mamkou chodíme na nákupy a na kávičky, jednou za čas jdeme všichni i s přítelem někam na jídlo a všechno funguje. Asi už jsme si prostě jen lezli na nervy. Ono dvě generace v jednom bytě asi často dělají neplechu, každý má prostě jiné představy o životě

15:00
Maria
(neregistrovaný)

Ada:

Přesně tak, hlavně je tam problém, že dokud žiješ s rodiči, pořád tě vnímají jako své dítě, kterému můžou říkat co a jak má dělat. Když se odstěhuješ, dojde jim, že žiješ svůj život a začnou tě brát jako dospělou. Bylo to tak i u nás a my jednou nebudeme jiní

20:07
Jindra
(neregistrovaný)

Všem díky za reakce, docela mě to povzbudilo a už mám jasno, odstěhuju se. Jen ještě jedna věc, setkali jste se někdo s citovým vydíráním ze strany rodičů?

09:22
Maria
(neregistrovaný)

Co máš přesně na mysli pod pojmem citové vydírání? Je to že ti mamka řekne, že se jí bude stýskat nebo ti vyhrožuje sebevraždou (extrém, vím )

17:30
Jindra
(neregistrovaný)

No spíš ta první varianta a dál řeči typu "to mám za všechno,. já se o tebe celej život starám a ty se mi tak odvděčíš" a tak. Chtěl bych, aby mamka moji radost sdílela a třeba mi i pomohla s výběrem bytu, nákupem vybavení a tak, takhel si připadám strašně provinile

13:07
Mona666
(neregistrovaný)

Sice tvoji mámu chápu, jsi její syn, má tě nejradši na celém světě, ale tohle je od ní dost sobecké. Jsi dospělý a máš nárok na vlastní život, neznamená to, že ji už nemáš rád. Ona se přece taky kdysi odstěhovala od svých rodičů. Zkus jí to vysvětlit, tak jak to vysvětluješ tu, že bys chtěl, aby ti v téhle chvíli byla oporou a že ji budeš mít vždycky rád a budete se pořád vídat, že tě může kdykoliv navštívit apod. Určitě to pochopí, jen asi potřebuje trochu čas, aby to vstřebala

17:15
Jindra
(neregistrovaný)

Mona666:

Díky, nejsem moc zvyklý mluvit s mámou o mých citech k ní :-)) ale asi to zkusím, myslím, že by ji to mohlo povzbudit

09:16
Mona666
(neregistrovaný)

Jindra:

Určitě! Je to přece jenom žena a ženy na tyhle slova slyší, to mi věř

03:36
Hinek
(neregistrovaný)
Mona666 (neregistrovaný) | 02.12.2013 13:07

Sice tvoji mámu chápu, jsi její syn, má tě nejradši na celém světě, ale tohle je od ní dost sobecké. Jsi dospělý a máš nárok na vlastní život, neznamená to, že ji už nemáš rád. Ona se přece taky kdysi odstěhovala od svých rodičů. Zkus jí to vysvětlit, tak jak to vysvětluješ tu, že bys chtěl, aby ti v téhle chvíli byla oporou a že ji budeš mít vždycky rád a budete se pořád vídat, že tě může kdykoliv navštívit apod. Určitě to pochopí, jen asi potřebuje trochu čas, aby to vstřebala

S maminkami je to bohužel někdy složité....

13:01
daisy
(neregistrovaný)

Já mám podobny problém..ale ne úplne .mám strach se osamostatnit protože si nejsem jista sama sebou ani penězi.ani přítelem..ale doma zazivam v podstatě psychickou šikanu, nic nedokázu, jsem devka protože mám kluka a podobne.je lepší to dal trpět nebo se osamostatnit ??

22:40
petr
(neregistrovaný)

Ahoj chci vás poprosit o radu jsem totiž v takové komplikované situaci moje mamka pobírá hmotnou nouzi a já se chci osamostatnit,jenže jak se osamostatnit aniž bych mamce nějak ublížil svým odchodem myslím to tak že když si najdu práci a vydělám si dejme tomu třeba 14 000 tak to mamce strhnou z té hmotné nouze takže bych vlastně musel mamce dát vše co jsem si vydělal aby jí to nechybělo takže otázka zní: jak si vydělat na první nájem? aby zároven mamka nepřišla o hmotnou nouzi?

19:52
Sandra
(neregistrovaný)
Jindra (neregistrovaný) | 01.12.2013 17:30

No spíš ta první varianta a dál řeči typu "to mám za všechno,. já se o tebe celej život starám a ty se mi tak odvděčíš" a tak. Chtěl bych, aby mamka moji radost sdílela a třeba mi i pomohla s výběrem bytu, nákupem vybavení a tak, takhel si připadám strašně provinile

Přečti si knížku závislé vztahy, třeba ti máma život ovlivňuje víc, než si myslíš, když ti tohle říká před stěhováním, mě dokonce odrazovala od chození do práce, od přítele, od toho mít už před 30 ti děti, atd. atd, doma prostě hádky, peklo...člověk v takovou chvíli cítí oprávněný vztek a dusí ho v sobě, protože rodiče má rád, zvlášť to bývá těžké a výrazné, když má člověk jen jednoho rodiče a ten si z něj udělal náhražku za partnera a nechce ho nechat dospět. Lidi, co toto celý život zažívali se ani moc neumí bránit a jsou sami "neživotaschopní". Jak já bych si přála, aby si mě konečně někdo vzal a zachránil mě odsaď.

19:59
Sandra
(neregistrovaný)
daisy (neregistrovaný) | 02.11.2014 13:01

Já mám podobny problém..ale ne úplne .mám strach se osamostatnit protože si nejsem jista sama sebou ani penězi.ani přítelem..ale doma zazivam v podstatě psychickou šikanu, nic nedokázu, jsem devka protože mám kluka a podobne.je lepší to dal trpět nebo se osamostatnit ??

Závislé vztahy. H.P. Rohr, držím palce, nenech si takové jednání líbit, a hlavně se snaž mít se i přes to, co ti říkají ráda, taky jsem si toho vyslechla hodně, hlavně jestli sis vybrala dobře hodného partnera, abys pak neměla to samé co s rodiči doma a vážil si tě, pokud ne, běž i od něj, jednou se najde ten pravý, když se máš dost ráda.

|<<1>>|
Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.
Pokud budete vkládat odpověď bez znalosti dalších stránek můžete být mimo :)
© 2007-2018 Cervenani.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace