Upoutávka
ptejte se, odpovídejte, bavte se, ...
Červenání > Hádáme se kvůli penězům

Hádáme se kvůli penězům

13:32
Janča
(neregistrovaný)

Ahoj s manželem jsme se začali hádat kvůli penězům. Já domů nosím tak akorát pro sebe a on je podnikatel, takže je to každý měsíc jiná částka. Někdy nám to stačí, někdy ne, ale rozhodně nic nenašetříme. Je to děsné. Už spolu skoro ani nespíme a pořád se jen dohadujeme o blbnostech. A to ještě nemáme ani děti.

19:07

TO je hrůza, věřím ti. ALe když nejsou peníze, tak to prostě oba dva vždycky štve. Zkoušela sis najít lepší práci?

14:27
Janča
(neregistrovaný)

JO zkoušela, ale není to jednoduché, jsme z Moravy a tady je to te´d s prací docela na pytel. Ale o to mi nejde, já jen jestli třeba někdo neví, jak se v takové situaci zachovat a vztah zachránit. Přeci jenom rozejít se kvůli penězům by bylo hrozné.

10:12

Přítel by se k tomu měl postavit jako chlap a peníze prostě vydělat. Jestli podniká, tak si k tomu může přivydělávat třeba po brigádách a tak. Vždycky se to dá řešit, ale musí být vůle na obou stranách.

18:01
Janča
(neregistrovaný)

Já jsem mu tohle už říkala, ale jemu to podnikání zabere docela dost času. Je z toho pak unavený a neumím si představit, že by ještě chodil na brigádu nebo do druhé práce.

13:40
Lenča
(neregistrovaný)

Ahoj, já bych si skusila našetřit na dovolenou a na 14 prostě vypadla. Vím, že to zní děsně, protože nemáte peníze, ale když přítel vydělá zrovna víc, tak si to dejte stranou. Není nic horšího než si delší dobu vůbec nic neužívat. To je zabiják dobré nálady i vztahu.

19:30
Janča
(neregistrovaný)

S tím souhlasím, já si ale vždycky začnu šetřit a pak to utratím třeba za něco, co je opravdu potřeba. Jako nedávno když se rozbila pračka nebo tak.

13:22

Já bych se snažila stýkat s novými lidmi. To vždycky pomůže. Dostanete nové nápady, možná narazíte na nové pracovní příležitosti a budete se mít spolu o kom bavit.

16:07

No hlavně pokud ti vadí, že nic neděláte tak začněte. K tomu nejsou vždy potřeba peníze. Procházka je zadarmo a třeba takové kino není taky tolik drahé, aby si ho člověk nemohl jednou do měsíce dovolit.

09:40
Janča
(neregistrovaný)

JO to můžeme skusit. Je pravda, že když člověk sedí jenom doma, tak na něj jdou samé chmury. A přítel pracuje z domova.

12:57
Monča
(neregistrovaný)

Ahoj, já taky přispěju se svojí zkušeností. S přítelem oba dva podnikáme na volné noze, přes internet, takže jsme prostě pořád doma. Často jsme se štěkali a když někdo jeden měsíc nevydělal dost peněz, hned byl oheň an střeše. Takže je potřeba si stanovit věci, které každý musí jednou měsíčně uhradit a pak si zbytek peněz nechat jen pro sebe. Když není peněz dost, tak se to nedá házet na jednu hormadu. Nedělá to dobrotu. A když vidělám třeba já víc a chci mu udělat radost, tak zaplatím oběd v restauraci. ALe ne, že ho zaplatím, protože jsem vydělala víc. To takhle nejde.

19:47
janča
(neregistrovaný)

Monča: děkuju za rady, je pravda, že bych si kolikrát chtěla něco koupit jen pro sebe. Ale protože musím zaplatit víc za nájem než obvykle, tak nemohu. Takové pravidlo by bylo jistě užitečné.

09:26

Možná by bylo taky dobré si o tom vážně promluvit. Peníze dnes řeší kde kdo, to není žádná ostuda. A když si stanovíte pár šikovných pravidel a cílů, kterých byste rádi dosáhli, tak se určitě budete mít brzo lépe :-).

15:19

Není problém hlavně v nevyjasněných a nesplněných očekáváních na obou stranách?

Promluvit si o tom bez emocí, v klidu, bez výčitek.

© 2007-2019 Cervenani.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace