Upoutávka
ptejte se, odpovídejte, bavte se, ...
Červenání > Dlouhodobý vztah

Dlouhodobý vztah

12:20
Kapka
(neregistrovaný)

Ahoj, co si myslíte o dlouhodobých vztazích. Jsem s přítelem už 9 let, máme 4 letou dceru a myslím, že náš vztah již postrádá jiskru. Máme se pořád rádi, nijak zvlášť se nehádáme a já se na mého přítele mohu spolehnout a myslím, že on na mě taky. Ale něco tomu už prostě chybí. Mně je 31 a myslím, že na život bez vášně jsem ještě mladá. Co s tím?

16:17
stela
(neregistrovaný)

Jasný, že dlouhodobý vztahy už nemají tolik vášně, jsou postaveny na jiných základech - rodina, důvěra, podpora a vzájemná společnost. Tak to prostě je

15:17
Kika
(neregistrovaný)

I do dlouhodobýho vztahu je možné vnést vášeň, stačí nečekat, až to udělá ten druhý a pustit se do toho sama. Vymysli pro přítele nějaké erotické překvapení, tajemný výlet na romantické místo nebo něco podobného. Rozdíl mezi krátkodobým a dlouhodobým vztahem je ten, že u toho krátkodobého je vášeň tak nějak automaticky, jste si vzácní, tak i obyčejná pusa na rozloučenou působí jako hurikán, kdežto dlouhodobý vztah je potřebné cíleně budovat.

19:47
Marketa
(neregistrovaný)

Naprosto souhlasím s Kikou. Dlouhodobý vztah má svoje nevýhody, ale i výhody. Já jsem s manželem 11 let a za tu dobu jsem zažila několik krizí, kdy jsem přemýšlela, jestli s ním vůbec být a toužila jsem po románku, který mi vlije krev do žil, nakonec jsem s mužem zůstala a začala si klidu a stereotypu vážit. Je fajn mít někoho, kdo mě zná tak dlouho a přesto mě má pořád rád

10:52
Václav
(neregistrovaný)

Dlouhodobé vztahy jsou mnohem hezčí, intimnější a důvěrnější. A vášeň je v nich taky, počkejte až překonáte nějakou životní krizi, potom uvidíte, co je to vášeň. Každý den vášeň zažívat nemůžete, to by vás z dlouhodobého hlediska absolutně odrovnalo

15:37
Karel198
(neregistrovaný)

I v manželství nebo dlouholetém partnerství si můžete užívat divoké vášně. Důležité je nebát se experimentovat a nezačít na sebe pohlížet jako na sourozence, pořád se snažte být pro protějšek přitažlivým/přitažlivou a nepřestávat flirtovat :-)

15:20
Katka
(neregistrovaný)

To je důvod, proč jsem se vždycky s každým po nějaké době rozešla. Najednou je to strašná nuda a já se nerada nudím

19:35
Tom
(neregistrovaný)

Katka:

abys na to jednou nedoplatila a nezustala uplne sama. To by sis pak uzila urcite spoustu zabavy

09:57
Anna
(neregistrovaný)

Je škoda, že dnes už se moc nenosí láska na celý život. Tak jak žili naši dědové a babičky. Přijde mi to neskutečně romantické, že dva lidi dokážou překonat všechny životní překážky, odpustit si spoustu chyb a stále se mít rádi a stát při sobě v těch nejtěžších životních situacích.

20:42
Kapka
(neregistrovaný)

Moc hezky napsané, Anno, děkuji

09:06
Petr
(neregistrovaný)

Ono je především důležité, kdy se do takového vážného vztahu pustíte. Je rozdíl, když s někým chodíte od 16 a nikoho jinýho jste v životě nepotkali, nevím, těmhle vztahům moc nevěřím, dřív či později na člověka musí přijít zvědavost a chuť experimentovat.

Když je člověk tak nějak vyřáděný a rozhodne se usadit, vážného vztahu si podle mě dokáže vážit mnohem víc.

14:47
Pepos
(neregistrovaný)

Vztahy jsou přeceňované, jde jen o to vychovat dítě, jedinej důvod, proč se lidi párují. Mně je nejlíp samotnýmu, ženskou bych nechtěl ani za zlatý prase

12:41
Richard
(neregistrovaný)

Pepos:
možná by ti víc vyhovoval chlap

17:12
Kapka
(neregistrovaný)

Díky za názory, některé mě moc potěšily a vzbudily ve mě vlastně radost, že mám již několik let přítele, se kterým se máme rádi a kdoví, možná nám to vydrží taky až do důchodového věku

10:32
Anna
(neregistrovaný)

Budu držet palce, aby ano

10:26

Když se divám na mé prarodiče, tak si myslím, že toužím po takové lásce... S časem láska je stále silnější, krásnější, pravdivější. Nevím proč lidé teď málokdy touží za takovou láskou...

13:32
Matias
(neregistrovaný)

Zdravim vas :-) mam krasny vztah s krasnou holkou a chcel by som sa jej spytat ci by mi bola niekedy neverna co myslite je to dobry napad ??

13:33
Matias
(neregistrovaný)

Zdravim vas :-) mam krasny vztah s krasnou holkou a chcel by som sa jej spytat ci by mi bola niekedy neverna co myslite je to dobry napad ??

08:23
Gretel
(neregistrovaný)
Anna (neregistrovaný) | 29.09.2013 09:57

Je škoda, že dnes už se moc nenosí láska na celý život. Tak jak žili naši dědové a babičky. Přijde mi to neskutečně romantické, že dva lidi dokážou překonat všechny životní překážky, odpustit si spoustu chyb a stále se mít rádi a stát při sobě v těch nejtěžších životních situacích.

Ta láska na celý život byla většinou povinnost a nemožnost vztah ukončit. Překážky se překonávaly, protože musely - a někdy se jen problémy zametly pod koberec a žena/muž je jen mlčky přehlíželi. Lidé se ani tak nebrali z lásky jako z ekonomických důvodů. Oba mojí prarodiče, co se pamatuju, se akorát štěkali a jeden druhého příliš rád neměli. A to u jednoho páru šlo původně o sňatek z lásky, u druhého spíš o to, že oba dva chtěli vypadnout z původního domova a dostat služební byt. Oba páry spolu byli přes 50 let, ten druhý se snad dožije i 60, ale výročí svatby slavit nechtěli a nechtějí. Rozvody se ještě tehdy tolik nenosily a nebylo kam odejít.

Když se moje prababička (*1924) chtěla nechat rozvést, protože ji manžel bil a nechoval se k ní dobře, při cestě ze soudní budovy ji dal takovou přes držku, že si to rozmyslela. Měla i děti a neměla s nima kam odejít. Přitom manžel nebyl nějaký póvl a alkoholik, ale místní vesnická honorace. Bohužel k tomu, aby se rodina nerozváděla, přispívalo dost i okolí a víra.

Jsou páry, které se mají celý život rády, osobně jsem potkala takové asi tři. Kolikrát mi však ty starší ženské říkaly, jak se máme, ony by se tenkrát také rozvedly, ale s dětma nebylo kam jít, okolí by je odsoudilo a bály se, že by jim třeba i děti vzali.

© 2007-2019 Cervenani.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace

Veškeré příspěvky, témata, reakce jsou fiktivní a smyšlené, berte tudíž na vědomí, že neodráží realitu pouze fikci.