Upoutávka
ptejte se, odpovídejte, bavte se, ...
Červenání > Co s mužem alkoholikem?
|<<1>>|

Co s mužem alkoholikem?

14:01
Riana
(neregistrovaný)

Dobrý den, mám velké starosti o mého manžela, jsme manželé 2 roky (předtím jsme spolu 2 roky chodili) a on propadl alkoholu. Vždy měl k alkoholu blízko, ale nikdy do toho úplně nespadl. Dřív si dal pivo v hospodě o víkendu, sem tam přes týden. Nyní pije i doma a to takřka každý den - pivo a tvrdý alkohol, je několikrát týdně opilý. Nevím, co s ním? Ví, že mě to trápí, ale podle něj nedělá nic neobvyklého, myslí si, že doma občas pije každý, prý je ve stresu a tak. Myslíte, že je nějaká šance na nápravu?

22:25

Šance na nápravu určitě je, ale musí chtít především on. Zkus ho přesvědčit, ať navštíví psychiatra nebo psychologa, ne kvůli alkoholu, ale kvůli stresu. Tam snad naťuknou i jeho alkoholismus, popř. to můžeš onomu lékaři sdělit sama.

09:37
Diana22
(neregistrovaný)

S alkoholiky je to těžký, oni sami si většinou svůj problém vůbec neuvědomují, myslí si, jak píšeš, že alkohol k životu patří. A nechci tě zklamat, ale ze svého okolí jsem viděla ztroskotat několik vztahů, právě kvůli alkoholismu.

15:02
Gabi
(neregistrovaný)

Jde to vyléčit, ale je to běh na dlouhou trať.. v podstatě na celý život. Jsi ochotná to podstoupit? Máte děti? Jestli ne, přemýšlela bych i nad rozvodem

20:36
Riana
(neregistrovaný)

Gabi:

Děti nemáme, ale i tak ho nechci opustit, říkám si, že je to nemoc a hlavně, přece jsme si slíbili v dobrém i ve zlém Mám ho pořád moc ráda, když je střízlivý, je úplně zlatý, ale pak.. opije se, propadá depresím, paranoie a nedá se s ním vůbec mluvit. Není agresivní ani hrubý, spíš taková troska (je to hrozné, říkat to o vlastním muži, vím...)

11:00
Gabi
(neregistrovaný)

V tomhle bych mu dala ultimátum (ačkoliv je jinak vůbec nemám ráda) - buď ty nebo alkohol. Pro normálního člověka jasná volba, pro alkoholika nemožný požadavek, uvidíš sama...

14:27
Riana
(neregistrovaný)

Gabi:

tohle jsem už zkoušela, říkal, že jsem pro něj nejdůležitější na světě... týden to vydrží, možná i dva, ale pak.. třeba se trochu chytnem kvůli blbosti nebo jdu večer s kamarádkama ven a on zase sáhne po flašce. Pak se omlouvá, tvrdí, že to bylo kvůli mně (kvůli hádce, protože měl strach, když jsem přišla později apod.), já chvilku trucuju, on se pořád omlouvá a já mu zas odpustím. Hrozně bych mu chtěla pomoct, vím, že mě miluje a já jeho, ale vůbec nevím, jak.

12:02
Nono
(neregistrovaný)

Riana:

Já to znám, můj otec byl taky alkoholik a bylo to čím dál horší. Mnoho jsem si o tomto problému zjišťovala a lékaři se shodují v jednom.. dokud mu budeš pořád odpouštět, neustále za něj řešit věci, které díky opilosti není schopný zvládat, omlouvat ho před rodinou a známými apod. nikdy se z toho nedostane. Ty mu tím vlastně dáváš prostor a pomáháš mu v pití, protože ví, že když se opije, ty to nějak vyřešíš. Nech ho, ať se ve všem pěkně vymáchá. Klidně bych při příštím porušení abstinence na čas odešla, třeba k rodičům nebo kamarádce.

17:02
Riana
(neregistrovaný)

Nono:

díky za radu, je pravda, že se chovám přesně opačně. Už se i stalo, že jsem volala do práce, když se opil a nebyl schopný vstát, že je nemocný :-( Ale v tomhle případě prostě nevím, kdyby to takhle udělal častěji a já mu nepomohla, tak ho prostě vyhodí, pak by byl opilý neustále :-(

09:55

Tohle sama nezvládneš. Podle toho, co popisuješ, je to dost vážné. Zkus ho přemluvit, ať jde k lékaři, už jen kvůli tobě, řekni, že klidně půjdeš s ním. V tomhle opravdu potřebuje (a ty taky) odbornou pomoc

17:41

Já bych doporučovala odstěhovat se, aspoň na čas. A hlavně mu říct důvod, proč se stěhuješ. Když bude sám, bude mít aspoň čas přemýšlet. I když opilý, tak možná bude přemýšlet ještě intenzivněji. A když nenavrhne léčení, tak se na něj vykašlat, zvolil si sám... :-(

14:21
Kralovna
(neregistrovaný)

Já bych být tebou vyhledala odbornou pomoc, především pro tebe. Naučí tě trochu ho pochopit, možná ho pořád neomlouvat, taky ti poradí, jak na něj. Tohle sama nezvládneš. Na druhou stranu, znám ve svém okolí vztah, kdy muž alkoholismus překonal, ale byly to léta slz a trápení, než se rozhodl, že se bude léčit. Teď je z něj báječný člověk a jeho manželka ho za tento krok moc obdivuje a podporuje (sama přestala úplně pít, aby ho to nelákalo). Ale je to skutečně těžká zkouška

14:21

Tohle je vážně smutné téma, nevím, jak poradit, ale držím moc palce, ať to vyjde a manžel se začne léčit

19:06
Riana
(neregistrovaný)

Holky, moc díky za všechny rady. On k psychologovi jít nechce, resp. pořád říká, že půjde, ale až .. něco a když se ho ptám, jestli už tam volal, tak po mně vystartuje, ať už mu s tím dám pokoj. Sama už mám objednanou konzultaci, uvidím, co se tam dozvím, myslím, že nic příjemného :-(

09:46
Kralovna
(neregistrovaný)

Tak to držím palce, ať s odborníkem najdete nějaké řešení

21:00
elliss
(neregistrovaný)
Riana (neregistrovaný) | 04.12.2013 19:06

Holky, moc díky za všechny rady. On k psychologovi jít nechce, resp. pořád říká, že půjde, ale až .. něco a když se ho ptám, jestli už tam volal, tak po mně vystartuje, ať už mu s tím dám pokoj. Sama už mám objednanou konzultaci, uvidím, co se tam dozvím, myslím, že nic příjemného :-(

To bohužel není nikdy příjemné. Jsou věci, které lidé nedělají rádi ani když je opravdu potřebují. Tohle je právě jedna z nich. Snad to pomůže.

09:09
Jan
(neregistrovaný)

No urcite se na nej vykaslat a utect co nejdale to jde.

17:44
Marcela
(neregistrovaný)
Riana (neregistrovaný) | 29.11.2013 20:36

Gabi:

Děti nemáme, ale i tak ho nechci opustit, říkám si, že je to nemoc a hlavně, přece jsme si slíbili v dobrém i ve zlém Mám ho pořád moc ráda, když je střízlivý, je úplně zlatý, ale pak.. opije se, propadá depresím, paranoie a nedá se s ním vůbec mluvit. Není agresivní ani hrubý, spíš taková troska (je to hrozné, říkat to o vlastním muži, vím...)

Ahoj, přesně vím o čem mluvíš, ale je větší šance, když teď něco podnikneš. Já začínám něco dělat až po 15 letech. Časem to opravdu nebude lepší, ale horší a horší. Nesnesitelný pro všechny.

Najdi si stránky AA-anonymní alkoholici a Al-Anon- to je pro manželky alkoholiků. Já tam začala chodit po té, co jsem se málem po 15 letech s alkoholikem zhroutila a myslela na sebevraždu. Oni neudělají změnu ani kvůli dětem, manželce, rodině. Uvažují úplně jinak. Najdi si informace, abys věděla co a jak. Ještě nepije tak dlouho, dva roky. Je veliká naděje. Ty když nic neděláš, pomáháš mu v tom. Brožura Alkoholismus-kolotoč popírání-najdeš se v tom.

Přeji úspěch Marcela

17:49
Marcela
(neregistrovaný)
Riana (neregistrovaný) | 04.12.2013 19:06

Ahoj, přesně vím o čem mluvíš, ale je větší šance, když teď něco podnikneš. Já začínám něco dělat až po 15 letech. Časem to opravdu nebude lepší, ale horší a horší. Nesnesitelný pro všechny.

Najdi si stránky AA-anonymní alkoholici a Al-Anon- to je pro manželky alkoholiků. Já tam začala chodit po té, co jsem se málem po 15 letech s alkoholikem zhroutila a myslela na sebevraždu. Oni neudělají změnu ani kvůli dětem, manželce, rodině. Uvažují úplně jinak. Najdi si informace, abys věděla co a jak. Ještě nepije tak dlouho, dva roky. Je veliká naděje. Ty když nic neděláš, pomáháš mu v tom. Brožura Alkoholismus-kolotoč popírání-najdeš se v tom.

Přeji úspěch Marcela

Já osobně bych taky k psychiatrovi ani psychologovi nešla, proto tu je něco jiného

21:46
baru
(neregistrovaný)

holky když to tady čtu tak se občas nacházím , po neš%tastném manželství mi vstoupil do života ten nejbáječnější citlivý krásný ,chlap o kterém jsem dlouhé roky snila , asi po 3 měsících se mi přiznal že je alkoholik a celou polovnu svého života ... vždy když jsme se viděli v 11 v noci každý den jsem na něj čekala a alkohol jsem nikdy necítila jsem abstinent a mám chytalavý nos ..... bylo mi to divné že jsme byli spolu denně a nic byl čistý ... no dobře tak jsem s ním šla do podnájmu kde jsem slozila nájem kauci a poplatek realitce už první týden byl kritický a druhý ještě horší , po 14 dnech soužití jsem byla tak mimo a vynervovaná .. zbudil se po opici a sám od sebe přestal pít a že se to již nesmí opakovat a vydržel 6 dní a pak přišel první problém a vyřešil to jak jinak než flaškou a to měl na víkend svého malého syna ... to jsem už nevydržela byl zlý jak jinak , agresivní tak jsem sbalila svého malého syna a odjeli jsme .... byť ho staršně moc miluji nemůžu být s ním dokud nebude chlap ( neměl stabilní práci a když se našla tak do ní nedošel že si koupil nekde flašku ) a nepostará se o naší rodinu teda mě a syna vždy došel domů se slovy rodino jsem doma . Při prvních třech dnech abstinence jsem byla s ním od rána až do rána aby mi někde nekoupil flašku ale chtěl to aby na to nebyl sám , bylo to náročný ale po prvé v životě to vydržel 6 dní .. rozešla jsem se s ním byť jsem zamilovaná strašně to bolí a jeho též ale žít s alkoholikem je peklo tak každá která si tím procházíte zvažte zda Vám ten člověk za to stojí ......... Mě už nezbývá nic jinýho než to že dočkám a po nějaký době se ozve jsem půl roku čistej stálas mi za to abych tu rodinu měl .......

|<<1>>|
Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.
Pokud budete vkládat odpověď bez znalosti dalších stránek můžete být mimo :)
© 2007-2018 Cervenani.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace