Červenání > Partner je workoholik

Partner je workoholik

13:37
Shiny
(neregistrovaný)

Můj přítel je velice pracovitý, jeho práce ho baví a naplňuje, mám ale pocit, že tráví v kanceláři víc času, než je zdrávo. Ne, že bych měla pocit, že mě zanedbává, vše se mi snaží vynahradit, ale bojím se, že se s takovou jednou udře. Máte s tímto problémem někdo zkušenosti? Jak poznám, že už to není jen práce, ale nemoc??

12:02
PaníS
(neregistrovaný)

U nás to je podobné, můj muž je v práci mnohem víc než doma, pracuje často i o víkendu. Máme spolu dítě a mám pocit, jako bych byla normální svobodná matka, málokdy podnikne něco s náma, bojím se, že s takovou náš syn vyroste naprosto bez otce, což nechci.

18:21
Pavel34
(neregistrovaný)

Ženský jsou fakt děsný, pořád si na něco stěžujete, buď chlap pracuje málo nebo zas moc, zkuste pořád všechno tak neřešit.

09:01
Tamara
(neregistrovaný)

Pavel34:

no a vy chlapi zas ženete vše do extrémů, zkuste volit zlatou střední cestu a ženský si pak možná nebudou stěžovat

17:11
simi

Pavel34:

možná vypadáme, že jsme nevděčné, já jsem ráda, že se přítel realizuje a kupuje mi dárečky apod. Na druhou stranu, chci vedle sebe mít partnera, ne sponzora

08:16
Joana
(neregistrovaný)

Shiny:

zkuste si spolu promluvit a stanovit nějaké cíle. Třeba, že teď vydělává na to, aby mohl jednou koupit dům, nebo opravit nebo nevím co. Domluvte se, že ho v tom budeš podporovat, ale jakmile se cíl naplní, zvolní tempo

15:22
Tina
(neregistrovaný)

Joana:

jj, myslím, že tohle je dobrá rada, dokonce jsem takový postup četla v nějaké chytré knize o vztazích :-)

11:05
antonio

Shiny:

co takhle navrhnout mu, ať si zkusí prosadit aspoň pár dní v týdnu home office, mohlo by to fungovat

17:26
alik
(neregistrovaný)

přesně, práce z domu mě taky napadla, pokud to teda je možné, mohl by to být dobrý kompromis

12:30
Leona30
(neregistrovaný)

Buď ráda, že máš chlapa, co se dokáže postarat o tebe, případně o rodinu. Pokud si na tebe čas dokáže udělat, nevím, co řešíš. Je to lepší, než mít doma chlapa pořád za prdelí a ještě na něj vydělávat, to mi věř

18:20
Alexa
(neregistrovaný)

Leona30:

Asi tak já mám zkušenost s tím druhým případem a je to děs, nikdy víc. Nejen, že takovej chlap je zamindrákovanej a protivnej, navíc ani já si ho nedokázala pořádně vážit. Chlapská role je zkrátka živit rodinu a ženská je, se o tu rodinu postarat, vychovat děti apod. Tak to vždy bylo a já tomu věřím stále.

08:10
Leona30
(neregistrovaný)

Alexa:

taky jsem zastánce spíš tohoto modelu, i když trochu moderněji pojatém - muž se samozřejmě podílí na výchově a žena na vydělávání peněz, ale primárně ty role vnímám stejně.

12:16
Shiny
(neregistrovaný)

Holky, já to beru stejně, spíš mám o něj strach, aby se nepředřel.

12:35
Leona30
(neregistrovaný)

Shiny:

zkus se s ním domluvit, ať si aspoň jednou týdně dá tzv. oraz, ať přijde dřív z práce a ušetřený čas budete trávit spolu, aby mohl nasbírat další energii

20:41
Shiny
(neregistrovaný)

Leona30:

na podobné dohodě pracujem, víkendy budou patřit nám, a když bude muset pracovat, tak jen v sobotu dopoledne, tohle už jsem si prosadila a myslím, že projde i jeden den v týdnu. Taky mi slíbil, že si zkusí domluvit jeden den home office, nejspíš pátek, tak uvidíme. Díky za rady

Další témata

© 2007-2017 Cervenani.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace