Červenání > Bojím se mít děti

Bojím se mít děti

15:26
Berta
(neregistrovaný)

Partner mě před pár dny zaskočil otázkou, jestli už není čas přemýšlet o dětech. Trochu mě tím vyděsil. Ne, že bych děti neměla ráda, ale mít vlastní? Na to se prostě asi ještě necítím, respektive nevím, jestli se na to vůbec někdy budu cítit, no. .spíš se bojím, že bych výchovu dětí nezvládla. Nevím..

18:47
Tamara
(neregistrovaný)

A čeho konkrétně se tak bojíš?

07:26
Lenka
(neregistrovaný)

Můžu se zeptat, kolik ti je let?

15:36
Andry
(neregistrovaný)

Řeším podobný problém, přítel už se cítí na děti, ale já se toho nějak bojím. Je to velký krok, už do konce života budu mít za někoho zodpovědnost, nevím, jestli to zvládnu. Taky se mi nechce vzdávat dosavadního života, jsem dost společenský člověk a představa, že sedím 9 měsíců doma s bubnem a pak dalších nevím kolik s malým miminem mě docela děsí. Jo, je mi 27. Takže jsem na reakce docela zvědavá :-)

07:32
Berta
(neregistrovaný)

Je mi 31, příteli 34. Vím, že je skutečně nejvyšší čas. Jak píše Andry, mám strach ze zodpovědnosti, taky se bojím, že přijdu o dobře se rozjíždějící kariéru, a že dítě nedokážeme uživit, resp. že přijdeme o standard, na který jsme zvyklí. Taky nevím, jestli je partner ten pravý, zrovna jsme prodělali vážnou krizi a nevím, jestli je ten pravý čas

15:07
Radka
(neregistrovaný)

Myslím, že by ses měla především zamyslet nad tím, jestli vůbec děti chceš. Teď je na to skutečně ten nejlepší čas. Vždy najdeš miliony negativ pro to, aby něco nešlo, měla bys hledat spíš důvody, proč by to šlo. Jen to nepromarni, jednou by jsi toho mohla hodně litovat.

07:40
Berta
(neregistrovaný)

Toho se právě bojím taky, že toho budu jednou litovat. No jo, asi do toho teda praštím...

15:26
Lenka
(neregistrovaný)

Říkáš to, jako kdyby jsi měla jít na popravu, na dítě byste se měli především těšit (zejména, když má být plánované)

17:41
Adina
(neregistrovaný)

Mám to stejně, je mi 35 a touha po dětech se mi pořád nějak vyhýbá, proč bysme všichni měli mít děti?? Mám partnera, se kterým se milujeme a nemám pocit, že bysme potřebovali někoho dalšího, vystačíme si. Naopak, máme tak spoustu času jen sami pro sebe, nemusíme se hádat kvůli výchově dětí, hlídání, přebalování. Každý si můžeme dělat, co chceme. Podle mě má bezdětný vztah mnohem víc výhod.

07:51
Jelen
(neregistrovaný)

Je to každýho věc, taky nevím, co na těch děckách všichni vidí, mně stačí telka a pivo

12:51
Helena
(neregistrovaný)

Adina:

Přijdeš mi ve své spokojenosti jako neskutečně nešťastný člověk. Už jen pro to, že nikdy nepoznáš nejvyšší stupeň lásky- lásku mateřskou.

17:10
Pavlína
(neregistrovaný)

Adina:

Takhle může mluvit jen člověk, který nemá děti. Ano, všechny tyhle věci bezdětný pár splňuje, ale smích dětí, jejich obětí, oddaný pohled a obrovská láska je pro mě mnohem víc, než zajít si večer na mejdan.. život bez dětí postrádá hlavní smysl života jako takového - předávání genetického fondu

20:01
Berta
(neregistrovaný)

Přestože jsem vždy přemýšlela podobně jako Adina, když jsem si to teď přečetla, úplně ve mě zamrazilo, její argumenty mi přijdou naprosto nicotné a taky trochu sobecké. Mnohem upřímnější a tak nějak skutečnější jsou slova Pavlíny a Heleny, Díky holky, asi jste mě přesvědčily, chci tohle všechno zažít

10:31
Helena
(neregistrovaný)

Nebudeš litovat

20:01
Pavlína
(neregistrovaný)

Litovat budeš nesčetněkrát, vždy tě to ale hodně rychle přejde a uvědomíš si, že děti jsou tvoje největší štěstí a životní úspěch :-) držím palce

Další témata

© 2007-2017 Cervenani.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace